Choose your language :

Czym różnią się ekspresowe przesyłki od zwykłych kurierskich?

Przesyłki ekspresowe

Czas to pieniądz! Oklepane powiedzonko ma w sobie ogrom racji. Współczesny świat pędzi szybciej niż kiedykolwiek dotąd. Kto nie nadąża za tym tempem niestety może nie poradzić sobie z konkurencją, niezależnie od branży. A na rynku TSL (transport-spedycja-logistyka) jest to szczególnie ważne. Przesyłki docierają nie tylko do najdalszych zakątków świata, ale i czas ich dostarczenia z każdym rokiem zmniejsza się. Spedycja jest sposobem na wymianę handlową między krajami i kontynentami, towary krążą pomiędzy nimi napędzając gospodarkę.

Wszystko dookoła przyspiesza, dlatego klienci nie chcą czekać długo na swoje zamówienia niezależnie, czy jest to klient indywidualny czy duże zlecenie. Łatwo jest powiedzieć, że można było daną rzecz zamówić wcześniej i nie martwić się, czy zdąży dojść ważna dla nas przesyłka. A jednak goniąc ciągle za czymś odkładamy niektóre sprawy na później sądząc, ze jeszcze mamy czas, aby w końcu okazało się, że musimy to mieć na jutro. Wcale nie są to odosobnione przypadki. Dobre firmy kurierskie oferują ekspresowe dostawy do klientów indywidualnych nawet w kilka godzin od złożenia zamówienia. Produkt, który potrzebujesz na już, może być u ciebie jeszcze tego samego dnia, dzięki sprawnemu działaniu branży transportowej i dopasowywaniu się jej do potrzeb klientów.

Istnieją przesyłki, których ekspresowa dostawa ma szczególne znaczenie. Towary niebezpieczne, szybko psujące się, leki, materiał biologiczny, specjalistyczny sprzęt medyczny, przy tego typu przesyłkach czas gra kluczową rolę i każde opóźnienie może spowodować ogromne straty finansowe lub nawet zagrożenie ludzkiego życia. Zwykła przesyłka kurierska nie dotrze do nas w wymaganym czasie. Kurier może doręczyć ją w ciągu kilku dni, bez pośpiechu, nie jest do dla niego paczka priorytetowa.

Czym są przesyłki ekspresowe?

Przy przesyłkach ekspresowych nakładany jest na nie priorytet, muszą one w określonym czasie dotrzeć do odbiorcy. Firma transportowa powinna być przygotowana na wszelkie niespodziewane sytuacje, awarie,trudne warunki pogodowe, tak by w razie ich wystąpienia zareagować na tyle szybko, żeby nie powstało opóźnienie. Reakcja jest możliwa dzięki stałemu monitorowaniu danego transportu. Przesyłki ekspresowe mają dotrzeć do punktu docelowego w jak najkrótszym czasie. Do tego potrzebna jest szeroka baza współpracy z różnymi przewoźnikami, firmami logistycznymi, armatorami i dziesiątkami firm pomocniczych. Dzięki niej możliwa jest rekordowo szybka dostawa nawet w najdalsze zakątki świata, z pomocą transportu drogowego, kolejowego, frachtu morskiego a nawet lotniczego.

Ekspresowy transport lotniczy

Czym wyróżniają się ekspresowe przesyłki krytyczne?

Cierpliwość klientów indywidualnych jest próbą dla firm TSL, ale prawdziwym wyzwaniem są krytyczne przesyłki, od których sprawnego doręczenia do punktu docelowego wiele zależy, a straty mogą być ogromne. Time critical service to usługa, która ma za zadanie pomóc w naprawdę krytycznej sytuacji. Firma kurierska angażuje wszelkie możliwe środki, aby przesyłka znalazła się dosłownie na drugim końcu Ziemi w maksymalnie krótkim czasie. Aby to było możliwe korzysta się z dedykowanego samochodu, kuriera na pokładzie samolotu i nawet czarteru samolotu. Przesyłki ekspresowe są ekspediowane, co znaczy, że paczka jest dokładnie monitorowana, tak by szybko zareagować w razie problemów. Przy tego typu przesyłkach najczęściej korzysta się z transportu drogą powietrzną, niewątpliwie samoloty są najszybszą formą na dostarczenie towaru na drugi koniec świata do Stanów Zjednoczonych, Chin, Brazylii itd. Niezależnie od miejsca na mapie angażowane są wszelkie środki, aby przesyłka dotarła na czas.

Kiedy przesyłki ekspresowe okazują się kluczowe?

W jakich przypadkach jest potrzeba skorzystania z usługi przesyłki krytycznej? Otwarcie na zagraniczne rynki zbytu sprawiło, że często przedsiębiorcy korzystają z surowców, podzespołów z dalekich krajów, awaria i oczekiwanie na te produkty może powodować ogromne opóźnienia i straty finansowe w przypadku nie wywiązania z kontraktu, niedotrzymania terminu ukończenia realizacji, zamówienia. Trudno dostępne leki, badania kliniczne mogą uratować czyjeś życie pod warunkiem, ze będą przeprowadzone lub podane na czas. W takich przypadkach niezastąpiona jest usługa ekspresowych przesyłek krytycznych, pozwolą na szybkie dostarczenie towarów i sprowadzenie surowców, dzięki szybkiej obsłudze i transporcie. Są one tez niezastąpione w przypadku przewozu niestandardowych przesyłek, wielkogabarytowych np. części maszyn, części do uziemionego samolotu. Czarter samolotu w przypadku nieoczekiwanej awarii może być nawet tańszym rozwiązaniem niż długie oczekiwanie i rosnące koszty przy opóźnieniu inwestycji, czy lotów. Transport to nie jedyna część całego procesu, która pochłania czas, należy pamiętać także o kwestiach związanych z przekraczaniem granic. Kluczowe będzie tutaj sprawne załatwienie dokumentacji i handlingu na lotnisku. Krytyczne przesyłki ekspresowe to gwarancja indywidualnego podejścia do zlecenia i stuprocentowego zaangażowania w sprawne zrealizowanie zlecenia.